Teaser Teaser Teaser Teaser Teaser Teaser

Ohlasy a názory

David
Přeji Ti, má ženo, mnoho dalších vzácných chvil, kdy si své své myšlenky nenecháš jen pro sebe a svěříš je papíru, aby později potěšily i jiné než jen tebe samotnou. Líbám Tě.
Rodiče
Naše hodně milovaná Petro,
již od malička jsme si uvědomovali, žeTvoje zájmové a životní cesty nepovedou přes rovnice a chemické vzorečky, ale bude to úplně něco jiného. Přesto jsme byli velice překvapení a potěšení Tvoji první sbírkou veršů Doteky. Je v nich hodně lásky, citů k Davidovi, Matějovi i k nám rodičúm. Překrásné metafory, ale i technické momety zakomponované do veršů / Most - za svůj oblouk vděčí břehům / nebo slyšet ozvěnu ticha jsou kultivované a dávají nahlédnout do Tvého nitra, které touží po lásce, kráse a klidu.
Kdykoliv začneme číst Tvé básmě hrnou se nám do očí slzy a jsme štastní že Tě máme.
Milena
Láska a přátelství mají mnoho podob. umíš je pojmenovat a přitom ti vystačí tak málo slov. Tajemství je v tom, že jsi našla zkratky a máš tak k lidem a k jejich pocitům blíž?
Ivo Jahelka
Kamínek naděje svíráme v dlani
ve chvíli příznivé pro něhu,
Tvé básně, Petro, jsou podobné lani
plaché a schoulené… ve sněhu.

PS: U některých jsem opravdu litoval, že nebyly napsány pro mne!
Petr Šiška
Minimalismus v poezii je stejně důležitý jako v životě, úderně racionálně a přitom romanticky a něžně vyjádřit své pocity a emoce umí málokdo a vám to Petro jde opravdu skvěle. Přeji mnoho úspěchů a hlavně radosti z básniček.
Hubert
Nikdo z mých kamarádů nemá lepší mamku! Denně slyšíš Kvíny, LZ i Matta Shadowse, neúnavně podporuješ Matěje, často jsem toho součástí, za to děkuji.
Jaroslav Svěcený
Básnická sbírka Ozvěny ticha - to je galakoncert slov a ilustrací! Vnímám opravdu intenzivně tu obrovskou paletu emocí a ze srdce gratuluji!
Martina Kociánová
Není těžké potkat „mladičkou básnířku s korálky nad kotníky“, ale najít básnířku, která má dospělého syna a přesto její básně nepostrádají čistotu a opravdovost emocí, už není tak snadné. Petřiny básně jsou důkazem, že city k jednomu člověku i světu se mohou léty ještě umocňovat a že dávat jinému každý den najevo lásku a nestydět se za to, je cesta.
Monika Dopitová
Když čtu ve Vás a Vašich básních, cítím sváteční atmosféru, jenž odráží Vaši niternou duši. Duši jemné ženskosti, hluboce milující matky, děvčátka, které se raduje z maličkostí. Duši svěžího vánku duhy, tiché nepřístupnosti a nebe laskavosti. Děkuji.
Monika Žídková
Básně jsem přečetla jedním dechem, jsou čtivé, plné citu a jemnosti. Přečtete je na jeden zátah a je jedno jestli sedíte pohodlně na své oblíbené pohovce či relaxujete na zahradě zalité sluncem nebo přes okno koukáte na řeku…
Je důležité, že se v nich najdete, poznáte jednotlivé situace, které Vám nejsou cizí. Vyniká intenzita a atmosféra textu.
Přeji, aby si básně našly své čtenáře, kteří se budou ke sbírce rádi vracet a hledat to své já…
Jindra a Lumír Kostruhovi
Petro z celého srdce Ti chceme vyjádřit náš obdiv za krásnou a zdařilou básnickou tvorbu, z které se zrcadlí zvláštní atmosféra, a která nás vždy pohladí po duši.
Matěj
Fandím Ti, ne každý může říct, že jeho máma úspěšně píše a to je skvělé.
Tvůj syn Matěj.
Kateřina Englichová
Romantických lidí jakoby dnes ubývalo. A přesto nebo právě proto, při čtení básní paní Petry, naplňuje se mé srdce pocity radosti a krásy a přeji si, aby takto setrvalo navždy…

Andrea, Vladislav, Daniel a Tobiáš Řezníčkovi z Bouzova
Petránko,
přejeme Ti, aby se Ti i nadále dařila tvá básnická tvorba, abys stále měla chuť svůj vnitřní život svěřovat papíru a dělit se o něj s ostatními. Doufáme, že budeme i v budoucnu součástí tohoto tvého snažení.
Andrea
Milá moje Petronelko.
Víš, že jsem dávným a trvalým příznivcem Tvých veršů, Tvých životních vyznání, Tvých dušebolů. Stále a ráda se k nim vracím, když mám nostalgickou náladu, když se třeba dlouhou dobu nevidíme nebo když hledám odpovědi na životní otázky…Vždycky znovu mě rozechvěje minibáseň Otci Františkovi a rozradostní mě Touha II. Velmi ráda trávím čas s fyzickými knihami Tvých básní, protože jsou potěchou oka i duše.
V hlavě mám zasunuty vzpomínky na příjemné večery spojené s křty Tvých dvou sbírek. Často se mi vrací, často mi znovu zavoní atmosférou sdílnosti a pospolitosti. První večer spíše rodinný, komorní, doprovázený hlasem saxofonu Tvého tatínka a druhý- spíš společenštější a různorodější.
Přála bych Tobě i sobě, aby nezůstalo jen u těchto dvou sbírek a aby nám všem přinášely Tvé básně spoustu radosti, úžasu a pokory před světem…
Jitka Škarohlídová
Petrušce.
Peťko, že krásně píšeš ti jistě říká každý.Já ti chci poděkovat za krásnou interpretaci tvých básní. Recituješ je tak samozřejmě, s takovým klidem a nadhledem…, máš můj obdiv. A ještě ke všemu ta atmosféra, která tě u toho obklopuje, jakási něha a mateřskost. Přeji ti, ať ti vše v životě vyjde, tak jak si přeješ a Piš, Piš, Piš dál.
Daniel Řezníček, student 4. ročníku anglického gymnázia, Olomouc- Hejčín
Intimní lyrika halasovská až holanovská, ovšem ve srozumitelnějším
podání...zpověď osobnosti...radost z psaní...
prožívání, přemítání, a nakonec pozitivismus a optimismus...jedinečnost....
Když se k tomu přidá romantický večer plný ticha (pozitivního!) za
doprovodu dobré hudby a vína a především
spontánního, jemně nekonvenčního (pozitivně!) přednesu- to je pro mě Petra Kostruhová.
Přeji hodně štěstí a inspirace pro další tvorbu... Já bych to viděl pozitivně.
Zpráva 1 – 17 z 17.

Předchozí stránka: Básnířka představila Ozvěny ticha
Následující stránka: Kontaktujte mě

Created: Exaltor - grafika, webdesign, reklama