Teaser Teaser Teaser Teaser Teaser Teaser

Básnířka představila Ozvěny ticha

Svou novou sbírku nazvanou Ozvěny Ticha představila veřejnosti opavská básnířka. Akce byla součástí celorepublikového festivalu Den poezie.

Svou v pořadí druhou sbírku veršů představila přátelům a příznivcům poezie v klubu Art básnířka a pedagožka Petra Kostruhová. Poprvé se veřejnosti představila již v roce 2007 sbírkou Doteky, publikovala časopisecky a v několika sbornících mj. v almanachu opavských autorů Útržky života. Pro třiačtyřicetiletou Kostruhovou je básnická tvorba především odrazem jejího vnímání světa i sebe samé. Kultivované a smysluplné verše ze sbírky Ozvěny ticha, předkládané v krátkých útvarech, osloví čtenáře hned napoprvé. Dovolí mu nahlédnout do autorčina nitra, v němž převládá touha po kráse, čistotě, klidu a souznění…

Kmotrou Ozvěn ticha byla mezosopránová zpěvačka Martina Kociánová, jako hosté vystoupily písničkářka Žofie Kabelková a instrumentalistka Petra Klementová. Představila se také studentka 5. ročníku opavské církevní konzervatoře Monika Dopitová. „Texty Petry Kostruhové mě oslovily a inspirovaly k hudební improvizaci, kterou jsem velmi ráda předvedla,” komentovala svůj podíl na příjemném poetickém večeru talentovaná konzervatoristka.

Novou sbírku Petry Kostruhové zdařile ilustrovala Jitka Škarohlídová, o krásnou grafickou úpravu se zasloužil Zbyněk Janáček.

(mk)  Region 7.12.2010

Předchozí stránka: Články a recenze
Následující stránka: Ohlasy a názory

Created: Exaltor - grafika, webdesign, reklama